WhatsApp'ta kullanılan bir özellik Instagram'a da Geliyor


Sosyal medya platformu Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, WhatsApp' ve Facebook’u da kendi bünyesine katarak bu alanda büyüme göstermiştir. WhatsApp 5 milyardan fazla, Instagram ise 1 milyardan fazla indirilme oranına ulaşmıştır.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, satın aldıktan sonra bu sayılar git gide artış göstermiştir. Bunun başında ise zamanında yapılan güncellemeler, yeni çıkan özellikler gelmektedir. Sosyal ağlarda bulunan yenilikleri, birbirine aktarma özelliği ile bu mecraları daha çok ulaşılabilir kılıyor. Instagram, Facebook, WhatsApp'ta birbirine benzer birçok özellik bulunmaktadır. En bilindik özelliği ise kullanıcıların hikayelerinde fotoğraf paylaşmasıdır. Şimdi ise WhatsApp'ta yer alan bir özellik Instagram kullanıcıları için yayınlanmaya hazırlanıyor.

Yeni gelecek olan güncelleme ile Instagram gönderilerine yapılan yorumlar sabitlenebilecek. Kullanıcı kendi yorumunu da sabitleyebilecek ve böylece görünür olmasını istediğiniz yorumlar en üstte görüntülenebilecek. Bu özelliğin Youtube tarafından da kullanıldığını ekleyelim.