WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi


WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi

WhatsApp sözleşmesi, son günlerde en çok tartışılan konulardan biri. Uygulamaya girdiklerinde kullanıcılara WhatsApp sözleşmesi sunulurken, pek çok kullanıcı da yanlışlıkla ya da okumadan kabul ettikleri bir WhatsApp sözleşmesinin nasıl iptal edileceği sorusuna yanıt arıyor.

WhatsApp sözleşmesi iptal edilmiyor

Şu anda WhatsApp sözleşmesini iptal etme seçeneği yoktur. Sözleşmeyi kabul eden ancak karardan pişman olan kullanıcılar, WhatsApp hesaplarını silmek tek çare gibi gözüküyor.

Bunun için WhatsApp'ın ayarlar bölümüne gidip "Hesap" seçeneğindeki "Hesabımı Sil" bölümüne tıklamanız gerekiyor. Böylelikle  WhatsApp hesabınız silinecektir. Ardından uygulamayı kullanmaya devam etmek isteyenler, WhatsApp uygulamasını yeniden yükleyerek kullanabilirler. Bu işlemin ardından WhatsApp, sözleşmeyi kullanıcıya göndermeye devam ediyor. Bu noktada "Daha sonra" seçeneği tıklanarak sözleşme ertelenebilir.

WhatsApp'ın kullanıcılara sözleşmeyi kabul etmelerini teklif ettiği son gün 8 Şubat 2021'dir. Bu tarihten sonra sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar WhatsApp uygulamasını kullanamayacaklar.

WhatsApp'tan sözleşme açıklaması

WhatsApp, tartışılan WhatsApp sözleşmesi hakkında bir açıklama yayınlayarak, WhatsApp sözleşmesinin kullanıcı gizliliğini tehlikeye atmayacağını belirtti.

İşte WhatsApp'tan yapılan gizlilik sözleşmesi açıklaması:

WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz.

Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz.

Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor.

Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz.

Bu güncelleme Whatsapp’ın Facebook ile olan ilişkisini nasıl etkiliyor?

Bu güncelleme WhatsApp ve Facebook arasındaki veri paylaşımını değiştirmeyecektir. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, insanların arkadaşları veya aileleri ile özel iletişimini etkilemeyecektir.

Facebook ‘un bu güncelleme ile Whatsapp mesajlarına erişimi olacak mı?

WhatsApp üzerinden arkadaşlarınız ve ailenizle yaptığınız görüşmeler ve mesajlar uçtan uca şifreleme ile korunmaktadır.

Üçüncü şahıslar, WhatsApp veya Facebook bile bu içerikleri görüntüleyemez.

8 Şubat’ta ne olacak?

WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların 8 Şubat'tan önce yeni hizmet şartlarını kabul etmesi gerekiyor.

WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcılar, mevcut hizmet şartlarını onaylayarak onu kullanmaya devam edebilir.