Formu Kapat
Web Tasarım


Byc Ofis
İncirli Caddesi, Kıbrıs Sok. No:8 D:7 Bakırköy/İstanbul
0212 572 02 14
byc@bycmedia.com

Tanıtım & Animasyon Video

İhtiyacınıza göre;

 • Geleneksel 2B Animasyon
 • Cut-Out Animasyon
 • Stop Motion
 • Rotoskopi
 • 3B Animasyon
 • Motion Capture
 • Yaratıcı Animasyonlar
 • Görsel Farklılık
 • Ürün ve Firma Tanıtımı
 • Özgün Kısa Filmler
 • Kaliteli Hizmet
 • Animasyon ve Tanıtım Filmi
animasyon

Animasyon Nedir?

Animasyon, hareketsiz nesneleri veya tek tek resimleri, gösterim sırasında hareket ediyormuş duygusunu verecek biçimde düzenleme ve aktarma sanatıdır. Üretim tekniklerinin ve kullanım alanlarının çeşitliliği nedeniyle kalıba sokulması zor bir sanat dalıdır. İki farklı biçimde incelenebilir. Bunlardan biri; Hareket ve görüntü yaratmak için kullanılan teknikler açısından, Diğeri ise; anlatım tarzı olarak. Günümüzde animasyon üretiminde sıklıkla kullanılan belli başlı yöntemler şunlardır:

Cel/Geleneksel 2B Animasyon:

Bu teknik, 2 Boyutlu Animasyon ya da Geleneksel Animasyon olarak iki farklı şekilde de adlandırılır. Günümüzde artık bu tip işlemler bilgisayarda rahatlıkla işlenip, renklendirilebiliyor.

Cut-Out Animasyon:

Karakterlerin ve nesnelerin parçalarının ayrı ayrı hareketlendirilmesi yöntemine denir. Değişik estetik stillere adapte olabilen bu tür, geleneksel 2B animasyona göre daha hızlı üretilebilmesi bakımından bir çok televizyon dizisindetercih edilen bir teknik olmuştur.

Özgün Yazılım

Stop Motion:

Kukla animasyonu olarak da bilinir. Aslında bu teknikte kukla haricinde farklı malzemeler de kullanılabilir. Özetleyecek olursak; hareketin uygulanacağı nesne küçük değişiklikler ile birlikte her karede art arda fotoğraflanır.

Rotoskopi:

Animasyon kavramının ilk çıkışlarından beri uygulanan bir tekniktir. Gerçekçi bir görüntü yakalamak amacıyla aktörlerin görüntüsü üzerinden kare kare çizim yapılarak üretilir. Aksiyon filmlerinde sıkça rastlanır.

3B Animasyon:

Efektlerin ve objelerin 3B koordinat sistemi üzerinde matematiksel tanımlanarak oluşturulup, hareket ettirilmesi işlemi diyebiliriz. Genellikle simülasyonlarda, modelleme de veya özel efektlerde tercih edilen bir yöntemdir. Her bir aşamsaı uzmanlık isteyen bir animasyon tekniğidir.

Yaratıcı Yazılım

Motion Capture:

Hareket yakalama anlamına gelir. 3 boyutlu modelleme için insan, hayvan veya bitkilerin hareketlerinin, iskelet sistemi üzerinden aktarılmasına olanak sağlar. Bu yöntemde, nesnenin veya kişinin iskelet sistemi üzerindeki bazı noktalara sensörler yerleştirilir. Bu sensörler hareket bilgisini oluşturur.

Prosedürel Animasyon:

Script ile yapılan animasyona verilen isimdir. Bu yöntem çoğunlukla video oyunlarında kullanılır. Bu animasyonu kullanmak hem sanat hem de yazılım alanlarında uzmanlık gerektirir. Bu tekniklerin her aşamasında ayrı bir beceri gerekir ve kendine has bir üretim süreci vardır. Fakat tüm bunların temelinde görsel ve tasarım becerisi bilgisi yatar.


Byc Media ile Animasyon

Byc Media ile Tanıtım & Animasyon Video

Animasyonlarınızda ürün veya firmanızı tanıtmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Kalite, özgünlük, görsel farklılık en önemli unsurlardandır. Bu unsurların nasıl kullanılacağı ise önemli ikinci unsurdur. Ürününüzü veya firmanızı kendinize özgü, farklı ve göz alan tasarımla tanıtın. Byc Media olarak yaratıcı tasarımlara el atarak kaliteyi ön planda gözetiriz.

Animasyon yapan birçok firma vardır. Ama usta bir animasyon şirketi bulmak emin olun zordur. İsteklerinize cevap vermek veya tek bir fikir ışığında size kaliteli tasarımlar sunmak her firmanın harcı değildir. Gelin, Byc Media sizin yolunuzu çizsin! Animasyonlarınızı kaliteli tasarımla tanıtın.

Animasyon Referanslarımız