Kurumsal Web Tasarım

 • Fonksiyonel Bir Yapıya Sahip Olmalı
 • Bilgi Bakımından Yeterli Olmalı
 • Güncelleme Sözleşmesi Yapılmalı
 • Bakım Sözleşmesi Yapılmalı
 • Geliştirilebilir Olmalı
 • Yönetim Paneli Olmalı
 • İçeriğin Yönetimi Kolay Olmalı
 • Sunucunuz Güvenilir ve Hızlı Olmalı
 • Com.tr Uzantılı Olmalı
 • İşinize ve Sektörünüze Özel
 • Veriler Belirli Periyodlarla Yedeklenmeli ve Anında Geri Yüklenebilmeli

Firmanızı kalıcı başarı sağlayarak büyük kitlelere ulaştırmanın ekonomik yolu web site sahibi olmaktır. Özellikle rekabet ortamındaki firmaların bir web sayfaya sahip olması demek daha fazla müşteriye ve hedef kitleye ulaşmak demektir. Bir web sayfanız olmadığını düşünürsek; Reklamınızı yapmanız için katalog ya da broşür ile tanıtım yapmak zorundasınız. Bu demek oluyor ki daha çok zaman ve para. Bu sebeple bir web sayfanız olması az sürede çok hedef kitlesine ulaşmak demektir.

Kurumsal Bir Web Site Nasıl Olmalı?

Bugün neredeyse her firma internetteki imajları için kurumsal tasarımlara yöneliyorlar. Peki, kurumsal web tasarımı nasıl olmalı; İyi bir web site tasarımı içerik ve görsel unsurları güçlü ziyaretçisini sıkmayacak, kolay anlaşılır ve kullanılabilir olmalıdır. Tasarım bir bütünlük ve ahenk içermeli kullanıcı dostu olmalı, tasarımda grafik ara yüzü, kullanılan renkleri, menü yapısı, ürün ve hizmeti kolayca ziyaretçilere ulaştırmalıdır. Başta Google olmak üzere arama motorları tarafından indexlenebilir bir yapıya sahip olmalıdır. Google sitenizi indexleyebilmesi için içeriklerin özgün olması ve hedef kitlenizi doğru analiz etmeniz önemlidir. Bu sayede hedef kitlenize kolayca ulaşabilir, doğru bir hizmet sunabilirsiniz.

Şimdi gelelim kurumsal bir sayfada dikkat edilmesi gereken önemli hususlara;

1.İçerik
Firma web sitesi içerisinde sunulan ürün ve hizmetlere dair yazılı ve görsel materyallerin tamımıdır.

2.Görünüş
Şirket web sitesi tasarımı sırasında görsel ve yazılı içeriğin; göze hoş gözükmesi ve kendinize özgü bir tasarımı olması, ziyaretçileri internet sitenizde daha fazla tutmaya ve metinlerinizi okumaya teşvik eder. İyi bir kalitede yapılmış web sitesi hem sitenizin ziyaretçilerinin hem de google gibi arama motorları tarafından değerli kabul edilmesi anlamına gelir.

3.Amaç/Kapsam
Çalışmaya başlamadan önce, web sitesinin amacını doğru belirlemek, neredeyse diğer her şeyden daha büyük bir önem taşır. Sonuçta ne demişler? "Rotasını bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez."

4.Hedef Kitle
Web sitesi tasarlanırken kullanıcı odaklı tasarlanmalıdır. Sitenize gelen ziyaretçiler çözüm odaklı bir siteye geldiğini anlamalıdırlar. Bu, müşteriye hem güven sağlar hem de yardım eder.

5.Kullanılabilirlik
Firma internet sitesi tasarımı sırasında, navigasyon ve arayüz açısından sade olmalı, ziyaretçilerin aradıkları bilgiye kolaylıkla erişebileceği bir yapıda olmalıdır.

6.Arama Motorlarında Bulunabilirlik
Firma web sitesi tasarımınız, arama motorları tarafından kolayca bulunup doğru bir şekilde indexlenebilir bir yapıda hazırlanmalıdır. Daha sonra ise SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları ve gerekli görüldüğünde google ADWARDS (Paralı Google Reklamı) verilmelidir.


Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kullanıcıların aradıklarını sitenizde bulmasını ve başka sitelere bakmalarını istemezsiniz değil mi? Eğer cevabınız Evet ise Byc Media’yla tanışabilirsiniz. Byc Media olarak kullanımı kolay, kullanıcıları çok fazla yormadan aradıklarını bulabilecek, uzman ekibimizle sıkı ve özverili çalışarak sitenizi tasarlamaktayız.Sitenizle ilgili tüm detayları öğrenmek ve içerik kadar görselliğe de önem vererek kullanıcıya yönelik siteler yapmaktayız.

Kurumsal web sitelerini tasarlamadan önce doğru anlaşılabilmesi için firmalar iyice tanınır, nasıl bir duruş sergilenmesi gerektiği incelenir, kaliteli tasarımlar oluşturularak emin adımlarla ilerlenir.


Yönetim Paneli

COM.tr uzantılı olmalıdır

COM.tr uzantılı olması kullanıcılarınızda güvenlik duygusu aşılar. Arama motorlarında sizi üst sıralara taşımakta yardımcı olur.

Yönetim paneli olmalıdır

Yönetim paneli olan sitelerde sitenizde bir değişiklik veya bir güncelleştirmeye gidebilirsiniz. Yapılan sitede sonradan bir değişiklik veya formlarınızdaki mesajlarınızı takip edebilirsiniz.

Bakım sözleşmesi yapılmalıdır

Bakım Sözleşmesi, sitenizle ilgili bir sorun oluştuğunda, sitenizin düzenlemeleri sitenize yapılacak olan eklemeler veya sitenizden kaldırılacak içerikler, sitenizin haftalık veya aylık güncellemeleri vs. gibi işlemler için bakım sözleşmesi yapılmalıdır.


Güncellenebilir olmalı

Kurumsal web siteniz güncellenebilir olmalıdır

Byc Media olarak da yapmakta bulunduğumuz bakım sözleşmesi ile siteniz güncellenebilir olmaktadır. Sitenizle ilgili yedekleme, güncelleme veya form işlemlerinizde aksama görüldüğü anda bizimle iletişime geçerek sorunlarınıza çözüm üretebiliriz. Örnek verecek olursak özel günlerde sayfanızda banner çalışmaları yapmak istiyorsunuz bu gibi güncellemeleri bizimle iletişime geçerek yapabilirsiniz.

Web siteniz bilgi bakımından yeterli olmalıdır

Web sayfalarında içeriğin önemi büyük bir yer kaplamaktadır. Eğer ziyaretçileriniz hızlı bir şekilde aradıkları bilgilere ulaşırlarsa diğer sayfaları tercih etmezler.Örnek verecek olursak eğer sizin iletişim bilgileriniz, hangi hizmetleri sunduğunuz veya ürünleriniz olsun siteyi ziyaret edenlerin hızlı bir şekilde ulaşmasının mümkün olduğu içerikler seçilmeli ve site anlaşılabilir olmalıdır.


Euro Springs

Sitelerinizi Byc Media’ya emanet edin!

Byc Media olarak sitenin tasarımı, renk uyumlarına büyük bir önem verilmekte olup, siteye bakıldığı anda kurumsal bir site olduğunun anlaşılması öngörülür. Özen gösterilmeyen siteler kullanıcı kaybına da sebep olmaktadır.

Firmalar ürünlerini kurumsal bir web sitesi yaptırarak en iyi şekilde tanıtmalıdırlar. Firmaların öne çıkmasını sağlayan logolarıdır ve çok iyi bir şekilde sunulmalıdır. Byc Media için krumsal web siteniz sadelikten yana olmalı ve kullanıcıyı çok fazla yormaması gerekir.

Byc Media sitenizde hiçbir aksaklık olmadan sayfalarınızın hızlı bir şekilde açılmasına da önem vermektedir. Sizi ve kullanıcılarınızı memnun etmek için uzman ekibimizle çalışmaktayız.